Evangélikus egyház: Donáth László evangélikus lelkész támogatja a meleg élettársakra vonatkozó legújabb javaslatot

Szeretettel köszöntelek a Evangélikus Egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Eltérő álláspontok az MSZP-ben. Donáth: evangélikus lelkészként is messzemenően támogatom. Mécs: Meg kellene fosztani a szexuális jellegétől az élettársi kapcsolatot, miért kell ezt ellátni szexuális címkével? Fidesz: álságos ez a törvény! MDF: Féloldalas! KDNP: Újra az Alkotmánybíróság asztalán landol!

Címkék: homoszexualitás jog lelkész politika élettárs

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Bánszki Bernadett üzente 15 éve

Kedves Julianna!
Én is egyetértek önnel,de ez nem az egyház felfogása hanem 1 emberé.

Takácsné Nemesi Julianna üzente 15 éve

Pontosítom a lényeges mondatot: kimaradt a lényeges szó: ..."Semmilyen - hitvalló - egyház sem fogadhatja el mást CSAK azt, hogy Isten előtt egyetlen legitim család van: egy férfi és egy nő szeretetközössége." FONTOS!!!!!!

Takácsné Nemesi Julianna üzente 15 éve

Donáth László sem értelmezheti semmiképp másképp Isten ígéjét, ahol tilalom alá teszi az azonos neműek érintkezését. Ezt Jézus váltságműve sem törli el, hisz Ő "betölteni jött a törvényt, nem eltörölni" , mint ezt ő maga mondta. A szeretet parancs szerint segíthetünk azon embertársainknak, akiket félrevezettek, és abban a meggyőződésben vannak, hogy aberráltságuk, téves nemi identitásuk helyénvaló és jogos. Semmilyen - Krisztust hittel egyedüli Urának valló - egyház sem fogadhatja el azt, hogy Isten előtt egyetlen legitim család: egy férfi és egy nő szeretetközössége. Semmi más! Aki nem ezt vallja, tévúton jár, ha hisz Istenben, hanem. Aki ennek ellene jogot követel, az a társadalom szétroncsolására tör, anachiát indít el, ahol nincs senkinek semmiért felelőssége. Vigyázzatok! !!!!
Keressétek a Bibliában a helyes útat!!!

Válasz

Ez történt a közösségben:

Szólj hozzá te is!

Network.hu Kft.